Fotogalerie - Obec Pstruží

 

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

<<     Leden 2021     >>

Doporučené odkazy

Fotogalerie

Stavění májky 30.4.02014

5. května 2014, 08.55

 


 

Velikonoční turnaj ve stolním tenise 2014

25. dubna 2014, 08.59

 


 

Velikonoční dílna 2014

22. dubna 2014, 09.34

 


 

TRADIČNÍ KRMÁŠ A SETKÁNÍ OBYVATEL VE PSTRUŽÍ

21. října 2013, 08.32 |

Tradiční krmáš ve Pstruží se konal 20.října 2013. Na tuto roční dobu neobvykle teplé a slunečné počasí dopřálo všem zúčastněným nebývalou pohodu. Mši svaté, kterou sloužil Frýdlantský kněz, velmi prospívala atmosféra slunného a teplého podzimního dne. Lidé, kteří se pro velký počet nevešli do prostor kaple, mohli být účastni venku, kde pro ně byly připraveny lavičky. Pěkný a klidný den, doplněný zpěvem ptactva a šumění koruny lípy, sice narušovaly zvuky cirkulárky a motorové pily, ale obyvatelé Pstruží jsou vzájemně poměrně tolerantní, takže se tato, na neděli neobvykla činnost, nijak neřešila. Ozvučení kaple, které připravil místostarosta pan Rudolf Káňa velmi pečlivě a kvalitně, dokonale eliminovalo případné nežádoucí a rušivé vlivy okolí. Po mši přišlo vhod občerstvení, které se podávalo v nedaleké cukrárně Aloise Buchtičky. Přítomni tak mohli posedět v areálu, nebo venkovních prostorách informačního centra. O účastníky této akce se pozorně postarali zastupitelé obce a pan starosta Ing.Milan Vaněk. Ať už to bylo víno, limonáda, káva, čaj, zákusky a zvláště koláče, vše byly vynikající. Zároveň bylo možno shlédnout výstavu údalostí v obci za letošek na fotografiích současně instalované výstavy. Tento pohodový podzimní den tak dopřál možnost zastavit se v našem celoročním snažení a odpočinout si. Celá akce byla organizačně velmi dobře připravena, výzdobou kaple počínaje, občerstvením a přítomnosti zastupitelů. Je dobře, že se v obci stále dodržují lidové tradice

Číst více

 


 

Memoriál Václava Filipa a Josefa Boháče 2013

4. října 2013, 08.22

 


 

Nohejbalový turnaj "Pstruží Closed 2013"

4. října 2013, 08.04

 


 

14.9. - Hasičský den ve Pstruží

16. září 2013, 10.39 |

Jako každoročně, také i letos, hasiči ze Pstruží uspořádali hasičskou soutěž. Neodradilo je ani krajně nepříznivé počasí. Dopolední soutěže se zúčastnilo 5 družstev a do odpolední soutěže v požárním útoku se pustilo přes 40 družstev mužů a žen. Zamračená obloha, deštivé počasí a velké chladno znepříjemňovaly jednotlivé požární útoky.

Číst více

 


 

24.8. - Den obce Pstruží

26. srpna 2013, 13.10 | Vyvrcholením léta je ve Pstruží Den obce. Ten se koná pravidelně v místnim sportovním areálu zvaném Dubina.

Již od časného odpoledne mezi centrem obce a Dubinou vládl čilý ruch. Podél komunikace bylo možno spatřit mnoho chodců a ještě více motocyklů a automobilů. Již zdálky pak přitahovaly pohled motocykly, seřazené na ploše před vstupem. Zblízka pak zaujaly automobily dřívějšího roku výroby. Okolo se pohybovali lidé v oblečení přiměřené době zrodu těchto vozidel. Po prohlídce vystaveného, bylo možno pokročit dále do areálu, kde bylo nespočet stánku s občerstvením a mnoho lavic a stolů poblíž. Po krátkém občerstvení pozornost přilákal start histrických vozidel k projížďce. Odjezd působil dost dramatický. Následně byly dětí nalákany na soutěže a vystoupení klaunů. Zájem dětí byl opravdu značný. Nezbylo mnoho času na oddech. Ten byl přerušen příjezdem vozidel z projížďky. Pak zbyl čas na pár dojmů z projížďky a již pokračovala zábava vystoupení kapely „Okresní přebor“. To již přicházeli další návštěvnící, kteří zůstavali v pěkném slunečném podvečeru a teplé noci do pozdních nočních hodin.

 

TRADIĆNÍ SRPNOVÁ POUŤ VE PSTRUŽÍ

19. srpna 2013, 09.59 | Za mimořádně příjemného, slunečného a teplého letního nedělního rána se uskutečnila tradiční pouť ve Pstruží. Tak, jak je již dlouholetým zvykem, podle katolického kalendáře, se konala 18.srpna 2013 tradiční pouť ve Pstruží.

Mši sloužil otec František Bláha od Seleziánu. Opět měl velmi poutavou promluvu a jeho účast, jako vzácného hosta, se zde stává již tradicí. Přes absenci pouťových atrakcí se opět sešla poměrně značná účast. Dostavilo se také velké množství poutníků, kteří tak podpořili tento tradiční svátek. Po bohoslužbě přišlo vhod občerstvení, které se podávalo v nedalekém informačním centru a cukrárně Aloise Buchtičky. Tam také probíhala neformální diskuse přítomných. Kromě nabízených pochutin a tekutin mohly zvláště dětí využít atrakcí dětského hřiště, kde se nachází dětské kolotoče, houpačky a zařízení pro vydovádění. Pro ty, kteří chtěli kulturní vyžití, byla v budově k dispozici výstava obrazů Kateřiny Kaniokové a Heleny Pavelcové. Celá akce byla organizačně velmi dobře připravena, včetně výzdoby kaple, zajištění pochutin až po přítomnost aspoň těch skalních zástupců obce, včetně současného i předchozího starosty. Akce, která patří k jedněm z vrcholů léta, se určitě vydařila, tak jako se vydařil celý den a návštěvnící se rozcházeli do svých domovů, k návštěvám svých rodin, nebo známých, spokojení a příjemně naladění.

 

Stavění májky 2013

13. května 2013, 15.27

 

Strana výpisu

3

 

Dnes je Čtvrtek 28. ledna 2021

Svátek má Otýlie

 

Čtvrtek 28.01.

Vaše dotazy zodpovíme na adrese

4 °C

-1 °C

Pátek 29.01.

Vaše dotazy zodpovíme na adrese

8 °C

1 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

 

Mapy znečištění ovzduší

Prašný aerosol PM10

 

Ke čtení dokumentů

Acrobat Reader

(soubory s příponou PDF)

MS Word Viewer

(soubory s příponou DOC)

MS Excel Viewer

(soubory s příponou XLS)

Ostatní

Novinky pomocí RSS

Čtěte aktuální články pomocí RSS.

Novinky e-mailem

Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.