6. ROČNÍK MOTOSRAZ NA PSTRUŽÍ - Beskydský veterán klub - Obec Pstruží

 

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

<<     Březen 2021     >>

Doporučené odkazy

Beskydský veterán klub

6. ROČNÍK MOTOSRAZ NA PSTRUŽÍ

23. října 2015, 11.22 | Beskydský veterán klub pořádal 3. října 2015 motosraz na Pstruží. Letošní šestý ročník se těší velké oblibě, protože je to sraz československých motocyklů. První motorky začaly přijíždět na parkoviště před restauraci Vlčárna na Pstruží po dvanácté hodině, i když byla hlavní cesta rozkopaná a vlakový přejezd byl zavřený, tak pomoci objížďky přes čeladenské nádraží si všichni poradili a cestu na sraz úspěšně zvládli. Okolo padesáti motocyklů bylo na parkovišti ještě než začal oficiální program ve 13 hodin.

 

Hlavním lákadlem letošního ročníku bylo "kompletní generálka motoru JAWA 250 s nářadím etovar.cz" o kterou se staral náš místopředseda klubu Zdeněk Jankovský. Stánek se zapalovací sadou VAPE.cz se nacházel uvnitř v restauraci, kde se mohli účastníci informovat o soupravě zapalování pro jawu 350 / 638 a zároveň si zasoutěžit tipováním počtu matic v zavařovačce. Firmy motozem a besip prezentovaly bezpečnost na cestách s reflexními kšandami a bezpečností vestou na bundu. U stánku s birellem za symbolických 10kčs se prezentovala firma AEV s náhradním elektronickým regulátorem do zapalovaní od JAWY a ČZ. Stanek u autobusové zastávky, kde byla firma IMFsoft, prezentovala elektronickou sadu pro bezkontaktní zapalování pro JAWY a ČZ. Lakýrník a renovační odborník z Brna Petr KENNY Burian dorazil s ukázkou dvou péráků, kde se mohl obdivovat původní renovovaný stav a plně znovu zrenovovaný stav. Před půl třetí byla obě parkoviště plná motocyklů. Letos nám počasí přálo. Teplé a slunečné počasí přilákalo mnoho nových návštěvníku srazu.Letos byly dva rekordy - oficiální účast 99 motocyklů a z toho 78 československých  motocyklů. Celková účast určitě neodpovídala skutečnosti a škoda, že se majitelé zahraničních motocyklů nezapsali.Mnoho účastníků si mohlo nakoupit i nové věci ve stánku s replikovanými díly a moto kabeláži - jawaostrava.cz . Před vyhlášením anket bylo na Pstruží velmi rušno a všichni si společně užívali vůni spáleného oleje a benzínu.

Vítězem ceny "motokenny.cz a etovar.cz" se stala kývačka JAWA 500 OHC s pávem.

Nejpěknější motocykl a nejstarší motocykl: Marek Foltis - motoBecane 175 - 1924. Nejstarší JAWA: Hanzel Radek - Jawa 250 Pérak 1950. Nejstarší ČZ: Dalibor Toman ČZ 125T - 1948. Nejstarší účastník: František 1941. Nejvzdálenější účastník ČR: Baštipán Pavel - Senomaty 550km JAWA 650. Nejvzdálenější účastník SK:  Mišok - Trenčín 124km BMW 1100: Největší objem: 1300 Jakub Monski.  V soutěži tipování počtu matic v zavařovačce, výhrál s přesným tipem 38ks Bevger.  Před vyjížďkou proběhl "pokec o výcviku motocyklů" od instruktora autoškoly Tomáše Otiska.

Plánovaná benzínová jízda v poměru 1:33 (poměr oleje k benzínu) proběhla bezproblémovou jízdou přes Čeladnou, Frýdlant, Pržno, Bystré, Krásná, Raškovice, Skalice, Baška, Pržno a vrchní cestou přes vyhlídku ve Frýdlantě zpět na Pstruží. Společná fotka na Bašce a 37km společné jízdy Beskydami jen potvrdila spokojenost všech. Ti, kteří dojeli z vyjížďky, se mohli u nás občerstvit. Před soutěžemi proběhla video-foto-prezentace MotoKennyho z jeho výletu s babettama  do Moldavie. Soutěž v hodu kolem výhrála Klára Tomanová, v hodu rámem vyhrál Jahn. Jízda na závodním speciálu Jawa 50 mustang:  slalom zvládli nejrychleji za muže Michal Havlásek a za ženy Polášková Nikol. Po předání cen a rozloučení se všemi sraz oficiálně skončil v 18 hodin.

 

 

Chtěl bych každému, kdo dorazil, poděkovat. Chci poděkovat také sponzorům, a to hlavně obci Pstruží, restauraci Vlčárna, Hračkářství Čeladná, VS COLOR Frýdlant n/O, Restaurace U TOFLŮ Bystré, Restaurace U PAŘEZA Čeladná, Cukrárna Pstruží, Restaurace Žáček Pstruží, Občerstvení pod břízami Čeladná, Restaurace Stodola Čeladná, Vinotéka Valerián Čeladná, Trčka cnc-obrabeni.com  Ostravice, motozem.cz Dobrá, motoveterandily.cz Rožnov p.R., aev.cz Kroměříž, vape.cz Kroměříž, motokenny.cz Brno, etovar.cz, imfsoft.com Ostrava , jawaostrava.cz, Auto moto Přikryl Frýdlant nad Ostravicí , G+V elektro trading s.r.o. Frýdlant n/O, Milan Kaduch , JAWA.eu Týnec nad Sázavou, Besip MS kraje, Všechny fotky a informace naleznete na našich webových stránkách motosraz.pstruzi.cz
Organizátor Daniel Novotný

Tématické zařazení:

 » Sdružení  » Beskydský veterán klub  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Dnes je Středa 3. března 2021

Svátek má Kamil

 

Středa 03.03.

Vaše dotazy zodpovíme na adrese

13 °C

0 °C

Čtvrtek 04.03.

Vaše dotazy zodpovíme na adrese

12 °C

0 °C

Mapa srážek

Mapa oblačnosti

 

Mapy znečištění ovzduší

Prašný aerosol PM10

 

Ke čtení dokumentů

Acrobat Reader

(soubory s příponou PDF)

MS Word Viewer

(soubory s příponou DOC)

MS Excel Viewer

(soubory s příponou XLS)

Ostatní

Novinky pomocí RSS

Čtěte aktuální články pomocí RSS.

Novinky e-mailem

Dostávejte nejnovější články z obce přímo do e-mailu.